Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 28. | Ma Vencel napja van.

Hírek

21
10
2020

2020. októberében jelent meg a HVG gondozásában a "100 legjobb gimnázium" című kiadvány. A rangsort több mutató alapján állították össze, melyben szerepelnek a 10. évfolyamosok 2019. évi kompetenciamérés eredményei, a 2019. évi érettségi eredményei és a felsőoktatásba bekerült diákok átlagpontszámai. Ezek alapján a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium, a városból az egyedüli középiskolaként, bekerült a TOP 100-ba, ahol a 91. helyen szerepel. Köszönjük a diákoknak, a kollégáknak, a segítő szülőknek ezt az eredményt!  

19
10
2020

Október 22-én, csütörtökön délután lesz tanítás (délelőtt írásbeli érettségi vizsgák lesznek).

Aki menzás, 11:40-re jöjjön ebédelni! 12:05-kor keződnek az órák. A csütörtöki órarend 3-6. óráit tartjuk meg rövidítve, 5 perces szünetekkel, az alábbi beosztás szerint:

12:05-12-45

12:50-13:30

13:35-14:15

14:20-15:00

Az október 23-dikai megemlékezés a stúdión keresztül lesz, 12:50-kor kezdődik.


08
10
2020

A menzadíjak befizetése a következő időpontokban lehetséges: október 12-13.

Pótbefizetés: október 19.

01
10
2020

A 2020/2021-es tanévben iskolánk szervezi a Megyei Történelemversenyt. A versenyfelhívást és a jelentkezési lapot csatoltuk, innen letölthetők.

Megyei történelemverseny_jelentkezés.docx
Versenyfelhívás - Megyei Történelemverseny.pdf
16
09
2020

A menzadíjak befizetése a következő időpontokban lehetséges: szeptember 21-22.

Pótbefizetés: szeptember 28.

08
09
2020

A 2020/2021-es tanévben a diákszimpózium a járványügyi helyzet miatt elmarad.

31
08
2020

Tisztelt Szülők!

 

Az EMMI Köznevelésért Felelős Államtitkársága, az Operatív Törzssel és a Nemzeti Népegészségügyi Központtal együttműködve a koronavírus terjedését megelőzendő, intézkedési tervet adott ki a köznevelési intézmények számára. Ez a protokoll számos ajánlást tartalmaz, melyet iskolánk, a lehetőségekhez mérten, maximálisan megpróbál betartani és betartatni a 2020. szeptember 1-jével induló tanévben.

Az alábbi intézkedéseket vezetjük be:

·       a tanév megkezdése előtt alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végzünk az iskola épületében

·       a használati tárgyak fertőtlenítő tisztítását a tanítás befejeztével naponta elvégezzük

·       az iskola bejáratánál és a tantermekben kézfertőtlenítőket helyezünk el

·       a termeket, amíg az időjárás engedi folyamatosan, azután pedig minden szünetben alaposan átszellőztetjük

·       a tanórákon a pedagógusok kerülni fogják az olyan feladatok adását, melyek a tanulók fizikális kontaktusát igénylik

·       a külföldre tervezett kirándulások (Határtalanul, Kronach, angliai út, stb.), és egyes hagyományos iskolai programok elmaradnak, vagy későbbi időpontra halasztjuk azokat.

A protokoll minden egyes pontjának betartását azonban az iskolaépület, az osztálytermek mérete, és a humánerőforrás kapacitás korlátozza. Ahhoz, hogy a járvány terjedését megakadályozzuk és a digitalis távoktatás ismételt bevezetését elkerüljük, az Önök és gyermekeik segítő, felelősségteljes hozzáállása elengedhetetlen.

Kérjük Önöket, hogy csak akkor küldjék iskolába gyermeküket, ha teljesen egészséges, és a betegség legenyhébb tüneteit sem mutatja! Amennyiben úgy ítélik meg, hogy gyermekük nem egészséges, kérjük, hogy az osztályfőnököt erről haladéktalanul (még a hiányzás első napján, reggel) értesítsék! Erre telefonon, email-ben, és a KRÉTA rendszerben is lehetőségük van.

Mivel a fenntartó nem tudja biztosítani a papírzsebkendőt minden tanuló számára, kérjük Önöket, hogy gondoskodjanak erről.

Ha a szaktanár, a terem mérete miatt indokoltnak érzi, a tanóra ideje alatt, az orrot és a szájat takaró arcmaszk viselésére kötelezheti a diákokat. Ugyan ennek használata a tanítás teljes időtartama alatt (8 órától 14-15 óráig egyfolytában) nem kötelező, a biztonság érdekében kérjük Önöket, hogy legyen gyermeküknél arcmaszk, hiszen ezt az arcmaszkot a tantermek kivételével minden közösségi térben (szünetekben is) viselnie kell a tanulóknak!

Segítőkész, felelősségteljes magatartásukban bízva, megértésüket és együttműködésüket előre is köszönjük:

a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium alkalmazotti közössége

28
08
2020

A tanévnyitó ünnepség 2020. szeptember 1-én, 8 órakor lesz az iskola aulájában. Kérünk minden tanulót, hogy az alkalomhoz illő öltözékben, legkésőbb 7:45-kor legyen az osztálytermében.

A járványhelyzet súlyosbodására való tekintettel, tisztelettel kérjük a szülőket, hogy ne jöjjenek az ünnepségre, melyen a fertőzésveszély visszaszorítása érdekében, a szereplők kivételével, mindenkinek az orrot és a szájat eltakaró maszkot kell viselnie.

13
08
2020


Kosztolányi Dezső: Halottak
(részlet)

Volt emberek.
Ha nincsenek is, vannak még. Csodák.
Nem téve semmit, nem akarva semmit,
hatnak tovább.
Futók között titokzatos megállók.
A mély sötét vizekbe néma, lassú
hálók.
Képek,
már megmeredtek és örökre
szépek.

 

Búcsú Paczolay Gyulánétól

 

Kedves Marica!

Ha egy város, egy szakmai közösség a keresztnevén ismer valakit, az jelzés. Szeretet, elismerés, baráti érzés van mögötte. És sok-sok év…

Horváth Mária 1941. január 10-én Budapesten született.

Kötelező iskolái után a Testnevelési Főiskolát választotta, s onnan került Paczolay Gyuláné, vagyis Marica Kiskunhalasra, az állami Szilády Áron Gimnáziumba testnevelő tanárnak. Főiskolásként is, tanárként is – fia születését követően is – versenyszerűen sportolt, kézilabdázott.

Lelkesítően tanított és maradandóan szervezett versenyeket. Horváth István Pikóval a nemzetközi középiskolai kézilabdatorna elindítója és közel hat évtizeden át csapatfelkészítő edzője, szervezője volt.

Tanártársaival együttműködve létrehozta a diáksport új formáit; bel- és külföldi sportkapcsolatokat épített, amelyekből máig meglévő, mély barátságok születtek.

Tanárként, edzőként végzett energikus, ösztönző, eredményorientált munkájában sikereket ért el. Kedvenc csapatsportjában – nemcsak Kiskunhalason, hanem országosan is – az utánpótlás megkerülhetetlen tekintélye lett: amatőr és igazolt játékosok sokasága került ki kezei közül.

Magas színvonalú edzői munkája mellett az atlétikát, tornát is eredményessé tette, s a kilencvenes években – elsők között az országban – sikerült elérnie, hogy az úszás is bekerüljön a gimnázium tantervébe.

Osztályfőnökként támasza, biztatója volt diákjainak; derűs, fiatalos hozzáállása népszerűvé és mintává tette.

1995-ben a tantestület nagy részével ő is a jogfolytonos Bibó István Gimnázium alapítója lett. A tanórai tevékenység mellett gondozta a tehetségeket, s juttatta el a sportág élmezőnyébe, országosan jegyzett, ismert játékosokká téve diákjait. A közösségépítés céljából sítáborokat, tengerparti nyaralásokat, cserekapcsolatokat szervezett.

S bár 1996-ban elérte a nyugdíjkorhatárt, gimnáziumi tanárként további négy évig segítette kollégáit és diákjait. Majd azt követően is folyamatosan – látogatásaival, érdeklődésével, derűs beszélgetéseivel – jelen volt az iskolai életben. A Bibó-kupák elmaradhatatlan és megkerülhetetlen szereplője maradt mindvégig.

Ezért nehéz most tudomásul venni Maricával kapcsolatban a múlt időt.

Mi, akik eddig mindig vártuk, Marica, a veled való felüdítő találkozást, mostantól tudjuk, hogy te már többé nem ide érkezel meg. De kimerevítve az emlékezés pillanatait, továbbra is rád tudunk csodálkozni, s arra, mekkora bizakodás, mekkora erő, mekkora tenni akarás volt az élted!

Kollégánk búcsúztatása 2020. augusztus 18-án 17 órakor kezdődik a Bibó István Gimnázium díszudvarán. Egy-egy szál virág elhelyezésére lesz lehetőség.

 



Hol vagyok? Hírek