Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 28. | Ma Vencel napja van.

A Szép magyar beszéd területi verseny eredményei 2020/2021.

Az idei rendhagyó szervezést igénylő forduló kiállta a próbát. A verseny online lebonyolítása komoly előkészületet jelentett a mi iskolánknak és természetesen a versenyző iskoláknak is. Ezúton szeretnénk megköszönni a részt vevő iskolák szaktanárainak a gyors alkalmazkodást ehhez a helyzethez, illetve az informatikusok, rendszergazdák együttműködő segítségét, hogy megvalósulhatsson a verseny. A zsűri tagjai voltak: Erhardt Györgyi a Martonosi Pál Városi Könyvtár igazgatója; Fodor Zita és Fodor Klaudia szaktanárok.

Eredmények:

5-6. korosztály helyezettjei:

1.     Pap Liza (Felsővárosi Általános Iskola; felkészítő tanára:  Dr. Makay Gáborné)

2.     Kiss Mira (KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium; felkészítő tanára Csapó Angéla)

3.     Lengyel Máté (KRK Központi Általános Iskola; felkészítő tanárai:Nagyné Lehoczki Zsuzsanna, valamint Horváth Ida)

7-8. korosztály helyezettjei

1.     Pivarcsi Tirza (Bibó István Gimnázium; felkészítő tanára Zákányné Frei Erzsébet)

2.     Madaras Ádám(Szent József Katolikus Általános Iskola; felkészítő tanára Tyavoda Julianna)

3.     Magyar Anna(Fazekas Mihály Általános Iskola; felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária)

Ebből a fordulóból az országos versenyre csak a 7-8. korosztály első helyezettje mehet.

Anyanyelv és művészetek munkaközösség (Péter Mariann)