Váltás az akadálymentes honlapra  2024. április 29. | Ma Péter napja van.

Állampolgársági tábor Velencén

Április végén Állampolgársági tábort szerveztek a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium és az Őri Bibó István Általános Iskola 7. és 8.-os diákjai számára a Bibó István Szakkollégium egyetemista hallgatói.

Az tábor már régóta hagyomány, idén a 22. alkalommal lehettek részesei a gyerekek ennek a felejthetetlen élménynek.

A résztvevők véleménye:

Sok ismeretet is szereztünk, például állampolgárként, milyen jogaink vannak ezzel jó tisztában lenni. Tanultunk az államformákról, globális problémák okairól. Az is jó volt, hogy nem csak a mi iskolánkból érkeztek a diákok így tudtunk másokkal is barátkozni. Izgalmas volt minden nap, mert mindenféle játékos csoportfeladatokat találtak ki számunkra: sorver-senyeket, állomásosfeladatokat, számháborút és a kahoot teszteket. Nagyon élvezetes és izgalmas volt, hogy ilyen sokan játszottuk a számháborút. A szállás is remek volt, minden osztályt külön szobába tettek, ami nagyon nagy pozitívum volt.

Jó volt kikapcsolódni és pihenni. Az öt nap szerintünk pont jó, de tudtunk volna még mit csinálni. Kicsit sajnáljuk, hogy nem volt hosszabb, de akkor nagyon lemaradtunk volna az iskolai tanagyaggal.

Köszönjük, hogy ilyen élményekben részesítettetek minket, nagyon élveztük.

Papp Liza 7. osztály

Állampolgársági tábor Velencén 2023