Váltás a normál honlapra  2024. május 30. | Ma Janka és Zsanett napja van.

A döntővel kapcsolatos információk

A Megyei Történelemversenyre 46 tanuló nevezett, a 2021. február 11-ei második fordulóban 18 diák vett részt. A dolgozatok javítását az Ember és társadalom munkaközösség tagjai végezték. A legjobb dolgozat 88,5 pontos, a leggyengébb 36,5 pontos lett.

A szóbeli döntőbe az első 11 versenyzőt hívjuk be. A névsort és a pontszámokat a mellékelt táblázat tartalmazza.

Gratulálunk a szép eredményt elért versenyzőknek és a felkészítő tanároknak!

A versenyfelhívásból kiemeltem a döntőre vonatkozó részt.

Szóbeli döntő

Időpontja: 2021. március 6. (szombat) 9 óra

Helyszíne: Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium (6400, Szász Károly utca 21.)

A forduló anyaga:

• A döntő anyaga megegyezik a második fordulóéval, a versenykiírásban szereplő tankönyvekből állítjuk össze a feladatokat.
  • A döntőbe került 10 versenyző mindegyike ugyanazokat a feladatokat oldja meg 10 percben: egy egyetemes történelmi kifejtős kérdés forrásokra alapozva, egy magyar történelmi kifejtős kérdés forrásokra alapozva.
  • A feleleteket szakmai zsűri értékeli.
  • A második írásbeli forduló eredményét a diákok tovább viszik, és ez az eredmény az összpontszám 50%-át fogja kitenni!

Az ünnepélyes eredményhirdetésre a döntő napján, a versenyt követően kerül sor.

Járványügyi rendelkezés:

A járványügyi helyzetre való tekintettel, az érvényben lévő szabályozásokat fogjuk figyelembe venni, ezért a kollégáknak és/vagy kísérőknek külön várakozó termet biztosítunk, de a szóbeli helyszínén egyszerre csak a zsűri és a versenyzők lehetnek csak jelen majd.

Egyéb információk:

Kérjük, a versenyzők 8:30-ra érkezzenek meg, a döntő egy rövid megnyitóval kezdődik 9 órakor.

A versennyel kapcsolatos nyilvános információk a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium honlapján érhetők el: (http://www.bibo-halas.sulinet.hu).

Kérdéseikkel a verseny szervezőjét, Hegedűs Katalint (hegeduskatalin26@gmail.com) címen érhetik el.

Kiskunhalas, 2021. február 15-én

Csorba Imre                                                                                                   Hegedűs Katalin

intézményvezető                                                                                             versenyfelelős

megyei_tortenelemverseny_donto_szobeli.pdf