Hírek
2020
A tanévnyitó ünnepség 2020. szeptember 1-én, 8 órakor lesz az iskola aulájában. Kérünk minden tanulót, hogy az alkalomhoz illő öltözékben, legkésőbb 7:45-kor legyen az osztálytermében.
A járványhelyzet súlyosbodására való tekintettel, tisztelettel kérjük a szülőket, hogy ne jöjjenek az ünnepségre, melyen a fertőzésveszély visszaszorítása érdekében, a szereplők kivételével, mindenkinek az orrot és a szájat eltakaró maszkot kell viselnie.
2020
Kosztolányi
Dezső: Halottak
(részlet)
Volt emberek.
Ha nincsenek is, vannak még. Csodák.
Nem téve semmit, nem akarva semmit,
hatnak tovább.
Futók között titokzatos megállók.
A mély sötét vizekbe néma, lassú
hálók.
Képek,
már megmeredtek és örökre
szépek.
Búcsú Paczolay Gyulánétól
Kedves Marica!
Ha egy város, egy szakmai közösség a keresztnevén ismer valakit, az jelzés. Szeretet, elismerés, baráti érzés van mögötte. És sok-sok év…
Horváth Mária 1941. január 10-én Budapesten született.
Kötelező iskolái után a Testnevelési Főiskolát választotta, s onnan került Paczolay Gyuláné, vagyis Marica Kiskunhalasra, az állami Szilády Áron Gimnáziumba testnevelő tanárnak. Főiskolásként is, tanárként is – fia születését követően is – versenyszerűen sportolt, kézilabdázott.
Lelkesítően tanított és maradandóan szervezett versenyeket. Horváth István Pikóval a nemzetközi középiskolai kézilabdatorna elindítója és közel hat évtizeden át csapatfelkészítő edzője, szervezője volt.
Tanártársaival együttműködve létrehozta a diáksport új formáit; bel- és külföldi sportkapcsolatokat épített, amelyekből máig meglévő, mély barátságok születtek.
Tanárként, edzőként végzett energikus, ösztönző, eredményorientált munkájában sikereket ért el. Kedvenc csapatsportjában – nemcsak Kiskunhalason, hanem országosan is – az utánpótlás megkerülhetetlen tekintélye lett: amatőr és igazolt játékosok sokasága került ki kezei közül.
Magas színvonalú edzői munkája mellett az atlétikát, tornát is eredményessé tette, s a kilencvenes években – elsők között az országban – sikerült elérnie, hogy az úszás is bekerüljön a gimnázium tantervébe.
Osztályfőnökként támasza, biztatója volt diákjainak; derűs, fiatalos hozzáállása népszerűvé és mintává tette.
1995-ben a tantestület nagy részével ő is a jogfolytonos Bibó István Gimnázium alapítója lett. A tanórai tevékenység mellett gondozta a tehetségeket, s juttatta el a sportág élmezőnyébe, országosan jegyzett, ismert játékosokká téve diákjait. A közösségépítés céljából sítáborokat, tengerparti nyaralásokat, cserekapcsolatokat szervezett.
S bár 1996-ban elérte a nyugdíjkorhatárt, gimnáziumi tanárként további négy évig segítette kollégáit és diákjait. Majd azt követően is folyamatosan – látogatásaival, érdeklődésével, derűs beszélgetéseivel – jelen volt az iskolai életben. A Bibó-kupák elmaradhatatlan és megkerülhetetlen szereplője maradt mindvégig.
Ezért nehéz most tudomásul venni Maricával kapcsolatban a múlt időt.
Mi, akik eddig mindig vártuk, Marica, a veled való felüdítő találkozást, mostantól tudjuk, hogy te már többé nem ide érkezel meg. De kimerevítve az emlékezés pillanatait, továbbra is rád tudunk csodálkozni, s arra, mekkora bizakodás, mekkora erő, mekkora tenni akarás volt az élted!
Kollégánk búcsúztatása 2020. augusztus 18-án 17 órakor kezdődik a Bibó István Gimnázium díszudvarán. Egy-egy szál virág elhelyezésére lesz lehetőség.
2020
Augusztus 27. 12.00 - 14.00 - 7., 9., 9.a, 9.c
Augusztus 28. 10.00 - 12.00 - 8., 10., 10.a,, 10,c
Augusztus 31. 10.00 - 12.00 - 11., 11.a, 11.b, 11.c
Szeptember 1. 14.00 - 15.00 - 12., 12.a, 12.b, 12.c
2020
Kedves kitűnő Bibósok!
A Fővárosi Nagycirkusz egy cirkuszlátogatási lehetőséggel jutalmazza a kitűnő tanulókat. A tanulók a MÁV-START Zrt. jóvoltából kedvezményes utazási lehetőséget kapnak a Fővárosi Nagycirkuszba történő utazáshoz. A kitűnő tanuló programhoz kapcsolódó regisztráció már elérhető a www.fnc.hu honlapon (a mellékletben a képre kattintva).
Csorba Imre igazgató
2020
"És még létezik örök barátság
Ám, hogy az legyen, kell valami még, [...]
A búcsútól lesz örök, a búcsútól kerek a kép." Bereményi Géza
2020
2020. július 1. - 8h-12h
2020. július 8. - 9h-13h
2020. július 15. - 8h-12h
2020. július 22. - 9h-13h
2020. július 29. - 8h-12h
2020
Iskolánk kilencedikes diákjainak egy csoportja eTwinning projektet készített a lengyel Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach (Truskolasy, Lengyelország) iskolával közösen. Az eTwinning együttműködés célja a közös történelmi és kulturális vonások bemutatása és a diákok virtuális bemutatkozása.
A lengyel diákok videós üzenetet küldtek, a bibósok pedig elmetérképeket készítettek a két ország közös történelméről.
A projektben részt vettek Sajdikné Béla Györgyi diákjai:
Bédi Áron Vajk 9.
Csizmadia Dorottya 9.c
Frey Tímea 9.
Kapeller Szilárd 9.c
Kárpáti Lili 9.c
Kriszt Vidor 9.c
Laczi Petra Dorottya 9.c
Lakatos Lázár 9.a
Lasancz Emma Erika 9.
Lengyel Iván 9.a
Ördögh Maja 9.
Pap Flórián 9.
Rajmond Attila 9.a
Varga Jázmin Bernadett 9.c
Zámbó Karina 9.c
Zsebi László 9.
2020
2020. június 17-én elbúcsúztak tanáraiktól a végzős diákok. Lekrinszki Dóra, 12. osztályos tanuló beszéde méltó lezárása volt az együtt töltött időszaknak, köszönő szavai mindannyiunkat meghatottak.
Kedves Pedagógusaink!
Először is, engedjék meg, hogy elmondjam, milyen furcsa érzés most így itt állni Önök előtt. Tisztán emlékszem, hogy március közepén, egy pénteki napon, szokás szerint úgy köszöntek el tőlünk, hogy majd hétfőn találkozunk. Ismét megígértették velünk, hogy azt a két hete várt beadandót hétfőre most már tényleg hozzuk el. Szervezés alatt állt a ballagás, hatalmas készülődés volt az érettségire, és akkor még azt sem tudtuk, mikor és hogyan látunk neki ennek a búcsúzóműsornak az összeállításához. Aztán, szintén ezen a pénteki napon, egyszer csak feje tetejére állt az Önök, és egyúttal a mi világunk is. Sorra jöttek az egyre furcsább és szokatlanabb szituációk, de az elmúlt hetek egyik legnagyobb kérdése ugyanaz maradt: hogyan köszönhetnénk el méltó módon Önöktől?
Aztán, ahogy telt az idő, a válasz napról napra világosabbá vált. Az eredmények, amiket elértünk. Ez a legméltóbb búcsú. Ha akad is két, talán hasonló érettségi bizonyítvány, mindannyian különböző tárgyakból, különböző százalékokat teljesítettünk. Egy valami mégis közös a bizonyítványok sorai között: az Önök munkája, kitartása, odaadása és lelkesedése. Ezzel egyaránt gondolhatnék a több tízoldalas matek vagy angol házikra, a 928 millió szavas beadandó esszékre vagy a hétvégi "erre még úgyis lesz időd" egyperces példákra, szorgalmikra, de valójában az apró figyelmességekre gondolok, a "Semmi baj, legközelebb jobban sikerül." vagy a "Nézd, ezt hibáztad el. Gyere, elmagyarázom, hogy tudnád jobban csinálni." Jöhettünk zokogva, fáradtan, kimerülten iskolába, hiszen mindig volt Önök között valaki, aki megkérdezte, hogy "Jól vagy? Tudok segíteni?".
Sokan kérdezték az osztályunktól, hogyan maradtunk mindvégig ilyen össze- és kitartóak. A válasz abban rejlik, hogy Önök mindig engedték, hogy azok legyünk, akik éppen lenni szerettük volna. Próbáltak minket mindig a helyes irányba terelgetni, de hagyták, hogy saját gondolatainkat, megoldási módszereinket alkalmazzuk és kifejezzük azt, hogy kik vagyunk valójában. Hetedikes korunktól kezdve, amikor a legnagyobb viták Önök és az osztályunk között amiatt zajlottak, hogy már megint miért dobtatok narancsot a falra, vagy miért öntöttétek az asztalra a cukrot és miért nem lehet elmenni a termetek előtt anélkül, hogy megsüketülnénk, Önök állandó és biztos pont voltak az életünkben. Tudtuk, bármilyen kérdés és probléma merül fel, amíg a tanári bejárata előtt nézegetjük a kupákat, Önök bent éppen fejvesztve keresik a megoldást.
Köszönjük, hogy mindig elvárásokkal állítottak minket szembe. Így lettünk kitartóak, így alakult ki az értékrendünk, amely céljaink felé vezető úton magabiztosságot ad.
Köszönjük, hogy bíztak bennünk. Így a nehezebb pillanatokon is gyorsabban tovább tudtunk lépni és kitartóan próbáltuk az elhibázott dolgokat kijavítani.
Köszönjük, hogy támogattak minket. Habár osztályunk hat évig küzdött és küzd a változások hadaival, Önök minden szituációban alkalmazkodva, maximális felkészültséggel keresték számunkra a kedvező lehetőségeket.
Köszönjük, hogy tanácsot adtak, hogy energiát szántak ránk akkor is, amikor már régen lejárt a munkaidejük.
Köszönjük a boldog perceket, a nevetést és mosolyokat, amikre mindig emlékezni fogunk. Köszönjük azt is, amikor Önök miatt pityeregtünk: hogy máshogy lettünk volna mindennel szemben ellenállóak és erősek?
Köszönjük, hogy pedagógusaink mellett szövetségeseinkké és barátainkká váltak. Együtt izgulhattunk Önökkel Felnagy Tanár úr kisfiáért, Olinda, azaz elnézést, Földi Tanárnő sikeres diplomájáért. Örülhettünk a Júlia által telerajzolt matek dolgozatoknak. Együtt szurkoltunk a Bibó Kupán. Vártuk, hogy mikor érkezik meg Hegedűs tanárnőhöz a szerelő, akit sosem lehet elérni. Megbeszélhettük Csonkáné tanárnővel, mekkora csalódás volt a legújabb Marvel film. A táblán követhettük, milyen teendői vannak még Paul tanár úrnak aznap. Meghallgathattuk Vladár tanárnő kedvenc örökzöld slágereit olyan hangosan, hogy örökké a fülünkben cseng a dallamuk. Kibeszélhettük Katkó tanárnővel, milyen szép lett a frizurája és milyen jól áll neki az új cipője vagy melegítője. Pozitív gondolkodásról tanultunk Lekrinszkiné tanárnőtől, aki képes volt akár a folyosón is megállítani bennünket, hogy jobb kedvre derítsen. Rajzolhattunk Kiss László tanár úrnak fára mászó juhokat plusz egy pontért a dolgozatban. Megtanulhattuk Kissné tanárnőtől, hogyan kell helyesen és meggyőzően kimondani azt hogy Túró! vagy, hogy miként lehet párhuzamot vonni kémiai vegyületek és a palacsintasütés között. Első kézből értesülhettünk az Origós nyelvvizsgaeredményekről Pálfiné tanárnőtől, és mindig volt pár kedves szava hozzánk egy-egy bizonyítvány átvételekor.
Legfőképpen pedig köszönjük, hogy szerettek minket és vigyáztak ránk, a szárnyaikat próbálgató kismadarakra. Most itt az idő, hogy elrepüljünk, és megmutassuk az egész világnak, mennyit tanultunk a Bibótól.
Az üzenet, amit hagyni szeretnénk, az a felismerés, hogy ennek az iskolának a kialhatatlan és varázslatos fénye, ami akkor is érezhető, ha teljesen üres az épület, Önöktől származik. Önök a lámpások, amelyek megvilágítják diákjaik útját, hogy előre segítsék őket és utat mutassanak nekik.
Hálásan köszönünk mindent és a mihamarabbi viszontlátásra!
2020
Tisztelt Szülők!
Iskolánkban a beiratkozás 2020. június 22-én, 14:00 órától 17:00 óráig lesz.
14:00 órától egy rövid tájékoztatást tartunk minden leendő diákunk és szüleik számára. Ezt követően külön tantermekben lehet majd beiratkozni.
Kérjük Önöket, hogy az alábbi iratokat feltétlenül hozzák magukkal:
· a születési anyakönyvi kivonat másolata
· személyi igazolvány fénymásolata
· lakcím kártya fénymásolata
· TAJ kártya fénymásolata
· adóazonosító kártya fénymásolata
· NEK adatlap (Kormányablaknál kell készíttetni, ingyenes, diákigazolvány igényléséhez)
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a beiratkozás alkalmával megvásárolhatják:
· a matrózblúzt 4800Ft
· a bibós pólót 1500Ft
· és a kitűzőt 1000Ft.
A gólyatáborral kapcsolatos információkat a Diákönkormányzat képviselői fogják ismertetni. Amennyiben az augusztusi táborba gyermekét el szeretné küldeni, annak költsége 15.000 Ft, amit szintén a helyszínen lehet befizetni.
Tájékoztatjuk továbbá Önönket, hogy a 2020. május 29-én kiadott, 10/2020. (V.29.) EMMI határozat értelmében,:
1. A szülő, vagy törvényes képviselő személyesen, vagy elektronikus úton is beirathatja gyermekét.
2. Elektronikus beiratkozás esetén, a KRÉTA e-Ügyintézés felületén 2020. június 15-én válik elérhetővé a BKI (beiratkozás középfokú intézménybe) folyamat, melynek segítségével június 22-ig irathatja be gyermekét.
3. Amennyiben az elektronikus beiratkozást választanák, és a KRÉTA alkalmazásával nem tudják megküldeni a személyi azonosításhoz szükséges iratokat, adatokat, lehetőségük lesz ezeket a tanév első napján bemutatni.
4. A tanuló, diákigazolvány igénylésére vonatkozó kérelmét a beiratkozás után, egy későbbi időpontban is benyújthatja az iskolához.
Kérjük Önönket, hogy amennyiben lehetőségük van rá, jelenjenek meg személyesen a június 22-diki tájékoztatónkon. Ezen a leendő osztályfőnökök és iskolánk diákjai minden segítséget és szükséges információt megadnak a zökkenőmentes tanévkezdéshez. Természetesen június 22-én a beiratkozást a járványügyi helyzet miatt előírt megelőző intézkedések maximális betartásával szervezzük.
2020
Kedves Érettségizők!
Az írásbeli vizsgák 2020. május 11-től kezdve, az előző vizsgaidőszakokban megszokott időben, reggel 8:00 órakor, illetve délután 14:00 órakor kezdődnek. Kérünk Benneteket, hogy fél 8-ra, illetve délután fél 2-re érkezzetek az iskolába!
Vizsgaszervezők
Legújabb cikkek
- Bibó30 kiállítás meghívó
- Étlap (2024.11.11. - 2024.11.15.)
- Birkózó diákolimpia területi döntő
- Nyílt nap a Bibóban
- Futsal diákolimpia megyei selejtező
- 12.b osztály szalagavató kisfilm
- 12.a osztály szalagavató kisfilm
- 12. osztály szalagavató kisfilm
- Országos Fit Kid I. és II. osztály, egyéni és csapatverseny
- A zene világnapja a Bibóban
Legolvasottabb
- Angol nyelvi szintfelmérők
- Az Implom helyesírási verseny eredményei
- Nyílt nap
- Alapdokumentumok
- Órarend
- Mesébe illő történet
- Foucault-centenárium a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban
- Felvételi tájékoztató, NYÍLT NAP: DECEMBER 02
- Határtalanul 2019 élménybeszámoló
- Foucault-centenárium a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban