Váltás az akadálymentes honlapra  2024. május 13. | Ma Szervác és Imola napja van.

XV. Hatvani Zoltán Vármegyei Középiskolás Szavalóverseny

A 2022/2023-as tanévben 15. alkalommal került megrendezésre a középiskolás szavalóverseny. A versenyt a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium Anyanyelv és művészetek munkaközössége szervezte.  A kötelező szöveg kortárs szerző műve: Tóth Krisztina: Idő, idő, idő című verse volt, amit a részt vevő diákok csodás előadásában hallgathattunk meg. A szabadon választott szerző a Petőfi 200 alkalmából Petőfi Sándor verse lehetett. A zsűri tagjai: Mezei Zoltán a zsűri elnöke, a Szabadkai Színház művész munkatársa; Füstös-Kis Ágnes, a Martonosi Pál Városi Könyvtár dolgozója, Kovács Viktória, aki 2015-ben ennek a versenynek az első helyezettje volt, aki jelenleg pszichológus és képzésben lévő irodalomterapeuta; Csorvási Zoltán a Lyra együttes vezetője, és Komáromi Attila, középiskolai tanár, a Forrás folyóirat egykori szerkesztője.

A verseny eredményei:

I.              helyezést ért el Vincze Máté a Bajai Szakképzési Centrum diákja, felkészítő tanára: Rácz Hajnalka

II.             helyezést ért el Jakab Leila a KSZC Dékáni Árpád Technikum diákja, felkészítő tanára Czagányné Pásztor Anikó

III.            helyezést ért el Szabó Áron Timóteus a KRK Szilády Áron Gimnázium diákja, felkészítő tanára Lázár Erika

Külön díjban részesültek:

Szvetnyik Nikolett a KSZC  Vári Szabó István Szakképző Iskola és Kollégium tanulója, felkészítő tanára Fésűsné Bakos Ágnes

Kiss Luca a Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium diákja, felkészítő tanára Péter Mariann

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak!

Az Anyanyelv és művészetek munkaközösség nevében

Péter Mariann

szervező