Váltás a normál honlapra  2024. június 02. | Ma Kármen és Anita napja van.

Invitáló a szülő-diák-tanár találkozóra

Kedves Szülők! Kedves Felvételt Nyert Tanulók!

Igazán öröm számomra, hogy ilyen sok jó tanuló jutott be a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumba a 2021-2022-es tanév kezdő évfolyamaira.

Gratulálok a felvételt nyert tanulóknak!

Bár a járvány már visszaszorulóban van, még mindig oda kell figyelnünk rá. Úgy gondolom, hogy ha betartjuk a járvány során korábban alkalmazott biztonsági és higiéniai szabályokat, akkor megtarthatjuk a szokásos szülő-diák-tanár találkozónkat. A munkatervünkben tanév elején megcélzott időpontot módosítva hívom a felvételt nyert tanulókat és szüleiket egy beszélgetésre a gimnáziumba (Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.). Kérem, hogy minden résztvevő viseljen maszkot.

Kérem a 9. évfolyamot megkezdőket, hogy a találkozóig döntsék el, hogy milyen orientációs órákra szeretnének járni. A választható tantárgyaink a következők: magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, fizika, kémia, biológia, informatika. Informatikából heti két orientációs óra lesz a 9. és a 10. évfolyamokon, így ehhez mást nem kell választani. A többi tantárgyból kettőt-kettőt kell választani, amelyekből kéthetente két-két óra lesz megtartva a 9. és a 10. évfolyamon.

Kérem, hogy a választásuk a későbbi tanulmányokat, azaz a felsőoktatásba kerülést szolgálja. Megkezdett tanulmányok esetén a választott tantárgyat tanév közben már nem lehet cserélni. Módosításra a következő tanév előtt, az augusztusi osztályozó vizsgáknál lesz lehetőség.

Hiszem, hogy a tanulásban a célunk mostantól közös lesz. Tantestületünk azért fog dolgozni, hogy a sikerünk is közös legyen.

Várunk téged is, kedves leendő tanítványunk és várjuk a szülőket is 2021. május 27-én (csütörtökön) 17:00 órára a Bibóba.

Csorba Imre ig.