Váltás az akadálymentes honlapra  2024. április 26. | Ma Ervin napja van.

Felvételi tájékoztató 2021-2022

Kedves Érdeklődő Diák!

Életed egyik legfontosabb döntése előtt állsz. Még nem sokat tapasztaltál abból a világból, amelybe néhány év múlva be kell illeszkedned. Nem mindegy, hogy milyen jellegű munkát végzel, milyen körülmények között és milyen anyagi hátteret tudsz teremteni magad és leendő családod számára.

Azt kívánom, hogy jó döntést hozz! Azoknak, akik könnyen tanulnak, a céljaikat magas mércén mérik, nyelveket szeretnének beszélni és később diplomásként élni az életüket, középiskolai tanulmányaikhoz ajánlom a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumot.

Iskolánk nagy tapasztalattal rendelkezik a kétszintű érettségi vizsgákra és a nyelvvizsgákra történő felkészítésben. Sok évre visszamenő, 90% feletti továbbtanulási mutatóval rendelkezünk. Végzős tanulóink átlagban másfél nyelvvizsgát visznek magukkal.

Gimnáziumunk dinamikusan megújuló, a kor követelményeit messzemenően kielégítő, lehetőségeket biztosító intézmény. Esélyt ad a jövőhöz.

Csorba Imre igazgató

Új képzési szerkezet

Mind a hatévfolyamos, mind a négyévfolyamos képzésen első nyelvként vagy az angol, vagy a német nyelv választható – a 7. és 8. évfolyamon heti négy órában, a 9. évfolyamtól heti hat órában -, amely a 9. évfolyamtól tetszés szerint párosítható a heti három órás, ugyancsak kötelező vagy angol, vagy német, vagy francia, vagy latin, vagy olasz, vagy orosz nyelvvel.. Az új képzési szerkezet sajátossága, hogy a 9. évfolyamtól a négy- és a hatévfolyamos oktatásban az emelt szintű nyelvi képzés tantárgyi orientációval egészül ki. Ehhez évfolyamszinten választható a matematika, a magyar nyelv és irodalom, a történelem, a biológia, a kémia, és a fizika tantárgyak közül kettő, vagy az informatika. A választott tantárgyakat tanulóink kéthetes bontásban, heti két-két órában tanulják. Az informatikát heti két órában.

Miért ajánljuk a Bibót?

• Az általunk kínált orientációs, majd azt követő fakultációs rendszerben érdeklődésednek megfelelően tudsz tantárgyat választani, később akár módosítani.
  • Felsőoktatási képzésre készít fel.
  • Helyben tudsz nyelvvizsgát szerezni, két akkreditált nyelvvizsga központ is elérhető gimnáziumunkban.
  • Helyben tudsz emelt szintű érettségit tenni, iskolánk egyike a Bács-Kiskun megyében működő három központnak.
  • Inspiráló környezetben, magasan képzett tanároktól, tehetséges diákok között tanulhatsz.

Pontszámítás

Hatévfolyamos képzés

OM-azonosító: 027951-6000

Száz pont hozható az ötödik évfolyam év végi és a hatodik évfolyam félévi magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika és idegen nyelv osztályzatok összegének megkétszerezésével..

A felvételi sorrend a tanulmányi eredménnyel megszerezhető száz pont alapján alakul ki.

Négyévfolyamos képzés

OM-azonosító: 027951 – 4000

Kilencven pont hozható a hetedik évfolyam év végi és a nyolcadik évfolyam félévi magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, fizika, kémia, biológia, földrajz osztályzataiból számított tanulmányi eredménnyel.

Húsz pont szerezhető a hetedikes év végi és a nyolcadikos félévi - iskolai órakeretben tanult - vagy angol vagy német nyelvi, valamint - a tanuló számára kedvezőbb - vagy magyar vagy matematika osztályzatok összegével.

A felvételi sorrend a tanulmányi eredménnyel megszerezhető száztíz pont alapján alakul ki.

Egységes központi írásbelit nem tartunk.

Felvételi naptár

2020. október-november

Felvételi tájékoztatók általános iskolákban,

óralátogatások egyeztetett időpontban

Nyílt napunk a vírusveszély miatt egyelőre elmarad. Kérjük, tekintsék meg a honlapunkon (http://www.bibo-halas.sulinet.hu/beiskolazas) a beiskolázással kapcsolatos információkat.

2021. február 19-ig

Jelentkezési és adatlapok beküldése

2021. március 16-ig

Az ideiglenes felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

2021. március 22-23.

A tanulói adatlapok módosíthatók az általános iskolában

2021. április 23-ig

A végleges felvételi jegyzéket megtekinthetik a szülők és diákok

2021. április 30-ig

Értesítés a felvételi eredményéről

2021. május 27. 17:00

Tanár-szülő-diák ismerkedés

2021. június 1-ig

Jogorvoslat lezárásának határideje

2021. június 22. 8 órától

Beiratkozás

A tervezettől a járványügyi intézkedések miatt eltérhet a program, ezért előzetesen érdemes tájékozódni iskolánk honlapján és egyéb elérhetőségeinken.

Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium

6400 Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.

Telefon: +36/77 422760. E-mail: bibo.halas@gmail.com

Honlap: bibo-halas.sulinet.hu

A felvételi erjárással kapcsolatban Csorba Imre igazgató és Rapcsák Csaba igazgatóhelyettes tud felvilágosítást adni.

Egyéb információk az Oktatási Hivatal oktatas.hu honlapján.

Hol vagyok? Beiskolázás