Van hozzáférése? | lépjen be
Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 28. | Ma Vencel napja van.

Ismertető iskolánk beiskolázási rendjéről

09
10
2020

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium azzal a céllal jött létre, hogy felkészítse a jelentkezőket a felsőoktatási intézményekbe való bekerülésre és a középiskolában megszerzett tudás elősegítse a bentmaradást is.

Ma ugyanez a célunk, miközben alkalmazkodunk a megváltozott törvényi környezethez. Helyi tantervünk a 2020-as kerettantervre épül.

A Bibó nyelvtanárai továbbra is megtesznek mindent azért, hogy a gimnáziumban eltöltött tanulói évek során a lehető legtöbb nyelvvizsga szülessen. A környékben egyedülálló eredmény született az elmúlt tanévben is. A 129 végzett tanuló 179 nyelvvizsgával indult neki a továbbtanulásnak.

A nyelvi eredményeket „nagy nyelvből” eddig – alapvetően - a heti 5 nyelvóra szolgálta. Angol vagy német nyelv esetén, ha valaki megszerezte a nyelvvizsgát, vagy előrehozott érettségit tett, az megkapta azt a lehetőséget, hogy az addigi heti 3 tanóra helyett heti 5 tanórában folytassa korábbi „kis nyelvi” tanulmányait. A 2021-22-es tanévtől kezdve az emelt szintű nyelvi képzés keretében a 9. és 10. évfolyamon mindenkinek heti 6 óra áll rendelkezésére az angol vagy a német nyelv tanulásához. A képzéstől még több nyelvvizsgát várunk.

A bibós tanulók a nyelveket 9.-től tudásszintek szerinti csoportokban tanulják.

A hagyományok szerint iskolánkban sok tanuló választja valamilyen tantárgyból az emelt szintű érettségit. A 2020-ban érettségizett tanulóink közül 120-an 157 emelt szintű érettségi vizsgát tettek. Az idei tanévtől csak az lehet a célunk, hogy minden tanuló legalább egy tantárgyból emelt szintű érettségit tegyen.

A 2021-2022-es tanévben a következő tagozatokat indítjuk:

  • hat évfolyamos képzés

Erre a jól bevált képzésre azokat a tanulókat várjuk, akik a 7. évfolyamtól gimnáziumi keretek között szeretnék tanulmányaikat folytatni. Előnye, hogy a tehetséges diákok homogén, inspiráló környezetben alapozzák meg későbbi tudásukat. Továbbá a magyart, a matematikát és a nyelveket (angol, vagy német, valamint latin) két éven keresztül csoportbontásban tanulhatják a tanulók. A latin nyelv az egyetemes emberi kultúra tanulmányozásával széleskörűen alapozza meg a későbbi tananyag elsajátítását. A 9. évfolyamtól számukra is nyitott az emelt szintű nyelvi képzés az összes orientációs tantárggyal.

  • emelt szintű nyelvi képzés tantárgyi orientációkkal
Ehhez évfolyamszinten választható a matematika, a magyar nyelv és irodalom, a történelem, a biológia, a kémia, és a fizika tantárgyak közül kettő, vagy az informatika. A választott tantárgyakat tanulóink kéthetes bontásban, heti két-két órában tanulják. Az informatikát heti két órában.


A tanárgyi orintációk nem jelentenek „beskatulyázást”. A 10. évfolyamon különbözeti vizsgával lehetőség van más párosításban az orintációs órák választására. Sőt, a korábbi választás sem a fakultációra, sem az érettségire jelentkezést nem befolyásolja. De ha valaki a későbbi továbbtanulása szempontjából már a 9. évfolyamon „jól választ”, akkor 4 éven keresztül tud célirányosan készülni a felsőoktatási intézményekbe való bekerülésre.
A tantárgyi fakultációk keretei között 11-12. évfolyamon heti 3 tanórában készítjük fel tanulóinkat a közép- és emelt szintű érettségikre.

A tagozatkódokról, a felvételi eljárás teendőinek legfontosabb időpontjairól a mellékelt „beiskolázási tájékoztató” ad útmutatást.

Hol vagyok? Beiskolázás