Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 29. | Ma Mihály napja van.

Jáger Tekla, 11.A osztályos tanuló, a Kodolányi János Egyetem középiskolás diákok számára kiírt pályázatán, "A vírus bibós szemmel" című esszéjével első helyezett lett és pénzjutalomban részesül. Gratulálunk neki és felkészítő tanárának, Tóth Piroska tanárnőnek a sikerhez!

Az esszét itt (csatolva) olvashatjátok.

Jáger Tekla-A vírus bibós szemmel.pdf
Kodolányi.pdf
6 évf.pdf
A.pdf
B.pdf

Kérjük a felvett tanulókat töltsék ki az alábbi linken elérhető kérdőívet, melyben felmérjük ki milyen nyelvet szeretne tanulni, illetve a négyévfolyamon kezdő diákok mely orientációs órákat szeretnének felvenni.

Kitöltési határidő: 2021. május 25. 18 óra.

Link: https://forms.gle/ruAy4uTtbzVqzt716

Kedves Szülők! Kedves Felvételt Nyert Tanulók!

Igazán öröm számomra, hogy ilyen sok jó tanuló jutott be a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumba a 2021-2022-es tanév kezdő évfolyamaira.

Gratulálok a felvételt nyert tanulóknak!

Bár a járvány már visszaszorulóban van, még mindig oda kell figyelnünk rá. Úgy gondolom, hogy ha betartjuk a járvány során korábban alkalmazott biztonsági és higiéniai szabályokat, akkor megtarthatjuk a szokásos szülő-diák-tanár találkozónkat. A munkatervünkben tanév elején megcélzott időpontot módosítva hívom a felvételt nyert tanulókat és szüleiket egy beszélgetésre a gimnáziumba (Kiskunhalas, Szász Károly utca 21.). Kérem, hogy minden résztvevő viseljen maszkot.

Kérem a 9. évfolyamot megkezdőket, hogy a találkozóig döntsék el, hogy milyen orientációs órákra szeretnének járni. A választható tantárgyaink a következők: magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, fizika, kémia, biológia, informatika. Informatikából heti két orientációs óra lesz a 9. és a 10. évfolyamokon, így ehhez mást nem kell választani. A többi tantárgyból kettőt-kettőt kell választani, amelyekből kéthetente két-két óra lesz megtartva a 9. és a 10. évfolyamon.

Kérem, hogy a választásuk a későbbi tanulmányokat, azaz a felsőoktatásba kerülést szolgálja. Megkezdett tanulmányok esetén a választott tantárgyat tanév közben már nem lehet cserélni. Módosításra a következő tanév előtt, az augusztusi osztályozó vizsgáknál lesz lehetőség.

Hiszem, hogy a tanulásban a célunk mostantól közös lesz. Tantestületünk azért fog dolgozni, hogy a sikerünk is közös legyen.

Várunk téged is, kedves leendő tanítványunk és várjuk a szülőket is 2021. május 27-én (csütörtökön) 17:00 órára a Bibóba.

Csorba Imre ig.

Különös év, különös helyzetek, különös érzések. Talán így lehetne néhány gondolattal összefoglalni azt az időszakot, ami érettségizőink mögött áll. Iskolánk ebben az időszakban is igyekszik biztosítani nekik a gondoskodó támogatást, így az érettségi nyitónapján apró ajándékkal vártuk őket.

térkép.pdf
vizsga_szabályok.pdf
Hatos_végső.pdf
Négyes_végső.pdf

2021. április 22-én tartottuk a Föld Napja alkalmából N. Sebestyén Katalin költő és festőművész "Varázslatos Föld" című kiállításának megnyitóját. A képek a Föld és a csillagok rejtélyeiről mesélnek.

A megnyitón a BibóTV készítette az alábbi összefoglalót.