Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 29. | Ma Mihály napja van.

Szeretettel várjuk az érdeklődő - a vírusos helyzetre való tekintettel csak a bibós - diákokat Daróczi Csaba: A víz az élet forrása című természetfotó kiállítására. Maximum 10 fős csoportokat várunk 2021.03.16-22-ig.

Csorba Imre ig.

A Megyei Történelemverseny 2. fordulójának feladatlapja és megoldása.

Megyei _2._megoldasok.pdf
megyei_tortenelem_II. fordulo.pdf

Ki ne ismerné Harry Potter történetét!?

És angolul?

Ők hárman nemcsak ismerik, de az angol nyelven zajló Harry Potter verseny országos döntősei.

A csapat tagjai: Boda Viktória, Ságodi Zsófia és Szőnyi Dorottya. Mindannyian a 10. osztály tanulói.

Az idei rendhagyó szervezést igénylő forduló kiállta a próbát. A verseny online lebonyolítása komoly előkészületet jelentett a mi iskolánknak és természetesen a versenyző iskoláknak is. Ezúton szeretnénk megköszönni a részt vevő iskolák szaktanárainak a gyors alkalmazkodást ehhez a helyzethez, illetve az informatikusok, rendszergazdák együttműködő segítségét, hogy megvalósulhatsson a verseny. A zsűri tagjai voltak: Erhardt Györgyi a Martonosi Pál Városi Könyvtár igazgatója; Fodor Zita és Fodor Klaudia szaktanárok.

Eredmények:

5-6. korosztály helyezettjei:

1.     Pap Liza (Felsővárosi Általános Iskola; felkészítő tanára:  Dr. Makay Gáborné)

2.     Kiss Mira (KRK Szilády Áron Gimnázium és Kollégium; felkészítő tanára Csapó Angéla)

3.     Lengyel Máté (KRK Központi Általános Iskola; felkészítő tanárai:Nagyné Lehoczki Zsuzsanna, valamint Horváth Ida)

7-8. korosztály helyezettjei

1.     Pivarcsi Tirza (Bibó István Gimnázium; felkészítő tanára Zákányné Frei Erzsébet)

2.     Madaras Ádám(Szent József Katolikus Általános Iskola; felkészítő tanára Tyavoda Julianna)

3.     Magyar Anna(Fazekas Mihály Általános Iskola; felkészítő tanára Maglódiné Gärtner Mária)

Ebből a fordulóból az országos versenyre csak a 7-8. korosztály első helyezettje mehet.

Anyanyelv és művészetek munkaközösség (Péter Mariann)

A VERSENY TÉMAKÖREI:

1. ELŐADÁS

• 7–8. évfolyam: Szent-Györgyi Albert
  • a) Szent-Györgyi Albert élete
  • b) Szent-Györgyi Albert munkássága
  • c) Szent-Györgyi Albert Nobel-díja

Vetített képes előadás, maximum 8 percben. A videó elején BEMUTATKOZÁSt kérünk (név, osztály, iskola, felkészítő tanár, téma címe).

Az előadásról készített videót a lenti email címre kérjük elküldeni, mellékelve külön a ppt anyagát is. (Az első dia: név, osztály, iskola, felkészítő tanár, téma címe)

A fenti témák közül egy választás lehetséges.

A jelentkezés határideje:2021. február 26. péntek

A verseny anyagának elküldési határideje: 2021. április 16. péntek 14.00 óra

A verseny időpontja: 2021. április 16. péntek

A verseny online, az elküldött videók és ppt-k anyaga alapján dönt a háromtagú zsűri.

Az eredményhirdetés: 2021. április 30. péntek, melyről mindenkit külön tájékoztatunk.

Nevezési díj: nincs

A versenyről részletes felvilágosítást ad a verseny szervezője,

KISSNÉ KRISZT ZSUZSANNA kémiatanár a +3620/473-6378-as telefonszámon

vagy a kemiaverseny.bibo@bibo-halas.sulinet.hu email címen.

KISSNÉ KRISZT ZSUZSANNA kémiatanár, a verseny szervezője

Sztgy jelentkezés 2021.docx

Az aulában, a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett kiállítást idén, az idegen nyelvi munkaközösség állította össze, és Kollarics Gábor tanárúr készítette. “Fordítva is jó” címmel, híres magyar írók műveinek különböző idegen nyelvekre fordított változatait láthatjuk, olvashatjuk.

A Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulójából I. helyezettként jutottak az országos döntőbe a Bibósok!

A csapat tagjai: Zsikla Gréta, Mészáros Réka, Király Kata és Kovács Benedek, 12. évfolyamos tanulók.

Felkészítőjük: Kállayné Vankó Erika és Rádi Kornélia tanárnők

Gratulálunk a szép eredményhez!

Szülő-diák-tanár összefogott a nemes cél érdekében. Mert a BIG nagy!

Halasmédia cikk

MEGOLDÓKULCS_I.fordulo.pdf

Kedves Versenyzők! Kedves Tanárok!

Az alábbi linken tájékozódhattok/tájékozódhatnak  iskolánkban megrendezendő versenyről, hogy ebben a tanévben hogyan zajlik ez a megmérettetés.

A jelentkezési űrlap itt elérhető Kiskunhalas és Jánoshalma járás intézményei számára:

Jelentkezési határidő 2021. január 25.

Arra lehet számítani, hogy nem helyszínen megrendezendő verseny lesz az idén.

A verseny szervezői