Váltás az akadálymentes honlapra  2024. május 14. | Ma Bonifác napja van.

2023 tavaszán folytatódik a Középiskolai MTA Alumni program.

ALUMNI 2023 tavasz - PLAKÁT.pdf

Szép eredményeket értek el a bibós úszók Budapesten a 2022/2023. tanévi Úszás Diákolimpián.

László Dávid V. korcsoport - 200m mellen 6. helyezett, 100m mellen 8. helyezett

Bereczi Áron V. korcsoport - 100m háton 6. helyezett, 50m pillangón 8. helyezett

Gratulálunk!

A verseny 2023. március 31-én került megrendezésre a Szegedi Tudományegyetem és az SZTE Junior Akadémia közös szervezésében. A Juniorok Viadala elődöntője nagy izgalmakat hozott a résztvevők számára. A versenynek a Bibó aulája adott otthont, ahol 18 csapat, összesen 72 diák küzdött azért, hogy bejusson a döntőbe.

A verseny felépítése nagyon izgalmas volt, a csapatoknak egy 80 kérdésből álló Kahoot kvízt kellett megoldaniuk. A feladatok az általános műveltségen túl a reál és humán területekről is tartalmaztak kérdéseket.

A diákok számára megismételhetetlen élményt nyújtó megmérettetés kiemelkedően magas színvonalú és kihívásokkal teli volt. Az esemény nem csak a versenyzőknek, de az tanároknak és a szervezőknek is számos pozitív tapasztalatot adott. A Juniorok Viadala hozzájárult a diákok tudásának bővítéséhez. Reméljük, hogy ezt a versenyt az elkövetkező években is hasonlóan nagy érdeklődéssel tudjuk megszervezni.

Az eredmények a következők:

• 1. TOP4! (Szakál Eszter, Rékasi Dorka, Christ Izabella, Nagy Lúcia Lizett)
  • 2. Kirajok (Kókai László, Bálint Gellért, Vincze Bence, Szvetnik Ádám)
  • 3. A Királyok (Farkas Zoltán, Mamlecz Márk, Péter Botond, Szabó Dániel)
  • 4. Jó Ha Van Alma (Berrettoni Margherita, Adorján Alex, Harjung Dóra, Jónás Eszter)
  • 5. Tiszavirág (Ancsa-Molnár Bíborka, Szepesvári Berta, Jezsek Hanna, Lehoczki Bálint)
  • 6. Csipet Csapat (Szerencse Vanessza, Vörös Sára, Pecznyik Fanni, Nagy Dorina)
  • 7. 40 pont a Griffendelnek (Beck-Szlávik Előd, László Dávid, Faragó Márton, Macska Dominik)
  • 8. Kirajok10 (Zákány Tamás, Rozsnyai Levente, Sendula Norbert, Bakó Bálint)
  • 9. Fotoszintetizáló Katalizátorok (Székely Dóra Edina, Sréter Lehel Zsolt, Tamás Albert, Bereczi Áron)
  • 10. Agymenők (Kindl Kitti, Kerényi Jázmin, Matus Kincső, Bárkányi Tamara)
  • 11. Téglák (Nagy-Tóth Bettina, Kószó Kata, Becsi Szabina, Dudás István Gábor)
  • 12. Patyi Fagyizó SE (Patyi Péter, Bobek Zalán, Korom Norbert, Pősz Máté)
  • 13. Csajos Négyes (Veimpert Maja, Szabó Hédi, Leal Melitta, Virág Hanna)
  • 14. Békák (Tóth Luca, Balog Vera, Fekete Blanka, Posgay Kíra)
  • 15. Pillék (Kiss Jázmin, Fekete Fanni Napsugár, Kiss Dalma, Pivarcsi Tirza)
  • 16. Bibósok (Galambos Jázmin, Cziczelszki Eliza, Rideg Réka, Barcsik Ildikó)
  • 17. Exempla docent (Baranyi Réka, Gozdán Lili Anna, Fekete Anna, Szabó Máté)
  • 18. Bibó101 (Mizser Réka, Fazekas Panna Lili, Molnár Gréta, Virág Sándor)

A győztes csapat továbbjutott az április 21-i szegedi döntőbe és az SZTE-n hirdetett szakra történő jelentkezés esetén a 10 plusz felvételi pontra való jogosultságot szerzett.

Gratulálunk a versenyzőknek!

A Pécsi Tudományegyetem ókortudományi versenyének országos döntőjében az alábbi szép eredményeket érték iskolánk tanulói:

13. Szerencse Vanessza, Pecznyik Fanni, Viszmeg Andrea (10.a)

20. Szabó Dániel, Mamlecz Márk, Balogh Csongor (11.o.) Farkas Zoltán (11.c)

25. Sendula Norbert, Bakó Bálint, Zákány Tamás (10.a )

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőjüknek!

2023. március 24-én került megrendezésre Tompán a Városi József Matematika Emlékversenyre.

Iskolánkat Bihari-Nagy Emese, Vincze Gábor (7.évfolyam) és Pintér Attila Mór, Vízkeleti Áron (8. évfolyam) képviselte a versenyen.

Eredmények:
Vincze Gábor 3. helyezés
Pintér Attila Mór 3. helyezés

Március 30-án Kecskeméten rendezték meg a Megyei Matematikaverseny eredményhirdetését. Pintér Mór Attila (8. évfolyam) 5. helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik: Édes Anna, Kállayné Vankó Erika, Zseni Zsófia

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanároknak!

A hétvégén Tömörkényben rendezték a Fit-Kid-es lányok felkészülési versenyét, ahol diákjaink remekül szerepeltek.

Sendula Jázmin 3. hely (II. oszt. A kategória)

Mizser Réka 4. hely (II. oszt. A kategória)

Sendula Jázmin duóban 1. helyezést ért el.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőinek!

Szép eredményeket értek el a halasi úszók a hétvégén, köztük bibós diákokkal ( László Dávid 9. és Bereczi Áron 9.a).

Gratulálunk!

Tegnap került megrendezésre a Járási tankerületi angol online verseny első fordulója.

A 7. évfolyamosok versenyében 4. Brandschott Jázmin, 8. Vincze Gábor (Wolff Andrea tanárnő tanítványai), a 8. évfolyamos versenyben 1. Pintér Attila Mór, 3. Szabó-Kocsis Ádám, akik a kiskőrösi döntőbe jutottak ( Lekrinszkiné Tóth Éva tanárnő diákjai).

Gratulálunk, mind a négyen ügyesen képviseltétek gimnáziumunkat! Büszkék vagyunk rátok, kis bibósok!

Korábbi évek feladatlapjai megoldókulcsokkal

Versenykiírás

Jelentkezési lap

Szent -Györgyi kémiaverseny 2023. Kiírás.docx
Sztgy jelentkezés 2023..docx

Iskolánk május végén közös projektet valósít meg a lengyelországi Parchowo-i iskolával. A projektmenedzsert és az iskola igazgatóját március 29-én előkészítő látogatáson fogadtuk, amelyen az iskolák vezetői aláírták az együttműködési megállapodást.