Váltás az akadálymentes honlapra  2024. április 19. | Ma Emma napja van.

Rotary Interact

2024

2023. február 28-án palacsintanapot szerveztünk. A palacsintákért kapott adományokat nehéz anyagi körülmények között élő iskolatársaink megsegítésére gyűjtöttük.

2022

Október 9-én, vasárnap a Kiskunhalasi Kutyamentő Egyesület harkakötönyi állatotthonába látogattunk. Az egyesület tagjai megmutatták a telepen tartott kutyusokat, akik jöttünkre nagyon izgatottak lettek. Mindegyiket megsimogattuk és játszottunk is velük. Sok érdekességet megtudtunk a még épülő menhelyről és az ott tartott kutyákról. Interact csoportunk adománnyal is támogatta a menhely működését.

Kellemesen és gyorsan telt a délután. Reméljük, hogy hamarosan alkalmunk lesz újra ellátogatni a menhelyre.

Várszegi Kata és Várszegi Anna

(7. osztályos tanulók)

2022

Az interactos csoport is részt vett a XIII. Rotary Bográcsozáson. Palacsintát sütöttünk. köszönjük a meghívást, nagyon jól éreztük magunkat.

2022

A Kiskunhalasi Rotary Club idei báljának tombolabevételét, 500.000 Ft-ot az Interact csoportunk részére ajánlotta fel. Nagyon köszönjük a nagylelkű adományt, melyet teljes egészében egyik iskolatársunk támogatására költünk.

2022

A Kiskunhalasi Interact Club hat tagja március elején részt vett egy ötnapos táborban Mátészalkán a Rotary jóvoltából. Dr. Ungvári Zsigmond, a Rotary magyar Districtjének korábbi kormányzója látta vendégül az interactosokat saját lovasparkjában, a Főnix Parkban.

"Megismerkedhettünk és beszélgethettünk a Mátészalkai Rotary Club tagjaival, meglátogattuk a környékbeli múzeumokat, emlékműveket, és egy rendhagyó általános iskolát is.

Teleszívtuk magunkat kultúrával: meglátogattuk az ország egyik leghíresebb szobrászának műtermét, beleleshettünk az alkotás folyamatába, és egy spontán verses estet is tartottunk, ahol mindenki felolvashatta a kedvenc költeményét, amit aztán közösen megbeszéltünk.

A parkban belekóstolhattunk a lovaglás világába is, és a hideg idő ellenére is a hét minden napján kipróbálhattuk magunkat lóháton, és lovaskocsin is többször utaztunk. Megtanultunk gőzgombócot sütni és íjászkodni is egy-egy program keretében.

Az utolsó napon adományt vittünk a közelben elszállásolt ukrán háború elől menekülteknek Fülpösdarócra. A gyerekek körében nagy sikert arattak a csokik és a játékok.

A héten új ismeretségek és barátságok szövődtek mind a Rotary-tagokkal, mind az ország különböző részeiről a táborba érkezettekkel, és az egész csapat felejthetetlen, életreszóló élményekkel gazdagodott."

A bibós interactosok,  diáktársaik és tanáraik örömére, szeptember 24-én ismét sütinapot szerveztek. A finomságokért kapott adományokat jótékony célra fogják felhasználni.

Sokszori halasztás után végre sikerült átadnunk a limonádénapon gyűjtött adományt a Kiskunhalasi Kutyamentő Egyesület részére. Örülünk, hogy segíthettünk.

Iskolánk interactosai június 11-én limonádénapot szerveztek. A hűsítő italokért kapott adományokat a Kiskunhalasi Kutyamentő Egyesület részére ajánljuk fel.

készkész_limonádé nap.jpg
készkész_menhelyes.jpg

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban 2012. óta működik a Kiskunhalas Rotary Klub ifjúsági szervezete a Halas Interact, ami egy saját irányítással rendelkező jószolgálati klub, évenként választott elnökkel, vezetőséggel és programtervezettel.

Minden évben ott vagyunk segíteni a helyi Rotary rendezvényein (Rotary sütögetés, Rotary karácsony, Rotary bál) és számos színes eseményt szervezünk iskolánkban, például:

• Mosoly világnapja
  • Faültetés
  • Szécsi kakaónap
  • Szaloncukorgyűjtés
  • Adventi műhely
  • Multikóstoló
  • Sütinap

Aki Interactos, életre szóló élményben is részesülhet a Rotary Ifjúsági Csereprogramon keresztül. Külföldre utazhat három különböző pályázati lehetőség keretében és részt vehet egy egyéves hosszú programon, egy kéthónapos rövid programon, vagy egy tematikus nyári táborban, illetve ifjú külföldi vendéglátóját a saját otthonában fogadhatja.

Az elmúlt hét évben Interactosaink 13 különböző országban jártak hat kontinensen:

2012.

• Csík Lilla – Franciaország