Váltás az akadálymentes honlapra  2024. május 13. | Ma Szervác és Imola napja van.

Kortárs segítés

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium pályázatot hirdet

kortárs segítés témakörben a gimnázium diákjai számára.

A kamaszokat érintő nehéz helyzeteknek, a rájuk leselkedő veszélyeknek, azok hatásainak és következményeinek bemutatása, tanulságos történetek megfogalmazása a pályázati célkitűzés.

Dráma műnemben irodalmi alkotásokat, zenés feldolgozáshoz  dalszövegeket, rapszövegeket várunk. A legsikeresebb pályázati művek színpadon megjelenített, a diákok által eljátszott előadás vagy kisfilm formájában kerülnek majd bemutatásra. A jelenetek megírása történhet egyénileg, vagy maximum 5 fős csoportokban adhatják be a pályázók az alkotásokat. A zenei aláfestéshez és az előadók kiválasztásához  a pályázat második fordulójában lehet majd jelentkezni, amit ezen pályázat elbírálása után hirdetünk meg.

A pályázat leadási határideje november 15. 16 óra.

A pályázat pontos részleteiről Váradiné Vastag Györgyi iskolapszichológusnál lehet érdeklődni, és a kész pályamunkák is a vastaggyorgyi@gmail.com címre küldhetők. A feldolgozandó téma egyeztetése ajánlott a mű megalkotása előtt, hogy jól illeszkedjen a kortárs segítés és prevenció (megelőzés) kérdésköréhez. A pályaműveket szakmai zsűri értékeli.

Jó munkát és ihletet kívánunk a pályázóknak!

Kiskunhalas, 2021. szeptember 29-én

Váradiné Vastag Györgyi