Váltás az akadálymentes honlapra  2024. április 29. | Ma Péter napja van.

DÖK Nap - 2023

A vakáció előtti utolsó nap a diákoké. A Diákönkormányzat sok színes, vidám programmal készült a tanulók számára, melynek témája a karnevál volt. A programok az osztályok bevonulásával kezdődött, melynek fel kellett idéznie a karnevál hangulatát, valamint termeiket is ennek megfelelően díszítették fel

A nap nagy részét sportesemények töltötték ki. Befejeződött az évfolyamok közötti kézilabdabajnokság is. Az osztályok röplabdában és fociban mérhették össze a tudásukat. A sportprogramokat az „1 perc és nyersz!” vetélkedők, „Beugró”, filmnézés, társasjátékozás tették színesebbé. A diákok mellett a pedagógusok is aktívan részt vettek a kihívásokon.

A programok sorát egy Kahoot kvíz zárta, amely általános műveltségi kérdéseket tartalmazott. A nap végére már csak az eredményhirdetés maradt. A kézilabdában, a röplabdában, fociban és az egy perces játékokban hirdettek a diákok bajnokot. A szurkolótábornak egy tortával köszönték meg, hogy a Bibó Kupán eredményesen buzdították a csapatokat. Elfáradva, de élményekkel gazdagon zártuk a tanévet.

Fotók: Koklár Zsófia - https://drive.google.com/drive/folders/1b7SuKJBT6LJ3kL6cWxPpeaVYjlza64Vt?usp=sharing

Hajrá Bibó, hajrá bibósok!

Nagy sikerrel tartottuk meg a Középiskolai MTA Alumni Program előadásait iskolánkban.

1.előadás.pdf
2.előadás.pdf
3.előadás.pdf
4.előadás.pdf

Iskolánk 10.b osztályos diákja, Fekete Blanka elnyerte a Magyarország Tehetsége 2022 kitüntető elismerést kimagasló tanulmányi- és sportteljesítményéért.

Blanka 6 éves kora óta tagja a Halas Fitness Egyesületnek. Egyéniben és csapatban is kimagasló eredményeket ért el. 2022-ben a Fit Kid Diákolimpia döntőjében iskolánkat képviselve 5. helyezett lett.

Zseni Zsófia matematika-kémia szakos tanárnő a Kiskőrösi Tankerületi Központ díszoklevelét vehette át.

Részlet az elhangzott méltatásból:

„Tanítványait mindig az eredményességre ösztönözi. Az a fajta pedagógus, aki a munkára nevelést fontosnak tartja, de mindig figyelembe veszi az egyének terhelhetőségét. Meghívásra a Kiskunhalasi Bibó István Gimnáziumban vállalt munkát, ahol matematikából eredményesen készíti fel tanítványait különféle tanulmányi versenyeken. Felvállalta a Szegedi Tudományegyetemmel a kapcsolattartást. Szervezi az egyetem által kiírt vetélkedők helyi fordulóit. Aktívan kapcsolódott be a Magyar Tudományos Akadémia Alumni Programjának szervezésébe. Mind tanítványaival, mind kollégáival megtalálja az emberi hangot. Segítőkész, ötletgazda és mindenkit ösztönöz a haladásban. Kitartó munkája tanártársai számára példaértékű.”

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Az Erzsébet Ligetben, Szegeden, 2023. május 21-én rendezték meg a szabadtéri matematikaversenyt. Ez a rendkívüli esemény egyedülálló lehetőséget nyújtott a résztvevőknek, hogy matematika segítségével közösségi élményben részesüljenek. A verseny során a 3 fős csapatoknak mobiltelefonjuk segítségével állomásról állomásra kellett sétálniuk, és matematikai és logikai feladatokat megoldaniuk.

Idén először a Bibó István Gimnázium nyolcadik osztályos diákjaiból három csapat vett részt ezen a fantasztikus eseményen. A gyönyörű környezet és a tökéletes időjárás is hozzájárult a kitűnő eredményekhez.

Mindhárom csapat az összesített eredményük alapján elérte az arany minősítést.

A helyezések a következők:

3. hely: Mózer Marcell, Pintér Attila Mór, Szabó Botond
22. hely: Kovács Karina, Patai Maja, Rasztik Renáta
23. hely: Pesti Dániel, Gránicz Zétény, Ocskó Zétény

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani azoknak a szülőknek, akik segítettek a versenyzők szállításában.

A mai nappal kezdődően szelektív hulladékgyűjtési akció veszik kezdetét a Bibóban!

Várjuk a papírt és PET-palackokat külön-külön az iskolaudvarba kihelyezett konténerekbe!

Ez egy támogatási lehetőség is egyben, mellyel a Diákönkormányzat működését segíthetjük.

Így hát, a tanítási napon kiürült műanyag flakonokat és papírokat is hasznot hozó helyre lehet gyűjteni!

Gyűjtésre fel!

Pintér Mór 8. osztályos tanuló a Kiskőrösi Tankerületi Matematikaverseny döntőjében 2. helyezést ért el.

Eredményéhez gratulálunk!

A hétvégén a szlovákiai Somorján rendezett nemzetközi díjugrató versenyen Miskei Léna 4. helyezést ért el.

Gratulálunk a szép eredményhez!

2023. május 10.-én Bibó István halálának 44. évfordulója alkalmából a Nemzeti Emlékezet Bizottsága felkérte iskolánkat a megemlékezésen való közreműködésre.

A 11. a osztály tanulói, osztályfőnökük és az intézmény vezetője vett részt ezen a programon. A rendezvényt az Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóságával közösen készítette elő a NEB.

A rendezvényen Zámbó Zétény 11. a osztályos tanuló Petri György: Bibó temetése című versét mondta el.

Kirándulás végleges_2023_parlamenti.pdf

Előadás kategória 7. osztály