Váltás az akadálymentes honlapra  2024. szeptember 28. | Ma Vencel napja van.

2022

(A videót készítette: Rákóczi Péter)

2022

Minden kedves érdeklődőt várunk sok szeretettel a Magyar Tudományos Akadémia "ALUMNI" előadásaira.

Az előadások helyszíne: Kiskunhalasi Bibó István Gimnázium.

Az előadásokra a belépés ingyenes.

ALUMNI 2022szept (1).pdf

Kedves Bibósok!

Egy darabot a szívünkből címmel rendeznek adománygyűjtést a Bibó István Gimnázium Interactosai.

Rászoruló családoknak gyűjtünk elsősorban tanszereket és tartós élelmiszert. Csak kifogástalan állapotú, új vagy újszerű tanszereket kérünk.

Az adományokat 09. 16. (péntekig) várjuk az iskola portáján.

Iskolánk nyugdíjas pedagógusa, Virágné Színes Ilona jótékonysági festmény kiállításáról az alábbi linken található egy rövid -interjút is tartalmazó- felvétel: Szeged Televízió

2022

Az évnyitó alkalmával került sor a Bibó István Gimnázium akadálymentesítésének utolsó, leginkább várt eseményére, a személyszállító lift átadására. A szalagot Bányai Gábor országgyűlési képviselő, Vágó Ferencné, a tankerület vezetője, Csorba Imre igazgató és a kivitelező képviselője vágta át.

(Az eseményről beszámolt a Halasmédia is, melyhez a linket ide kattintva találják: Halasmédia)

2022

Az év érettségizője díjat mindig az a diák kapja, aki az összes vizsgatárgy eredményét átlagolva a legmagasabb százalékot éri el az érettségi vizsgán.

A 2021/2022-es tanévben ezt Kovács Emma 12. c osztályos tanuló kapta, 98%-os teljesítményéért.

Matematikából és magyarból 100%-ot, történelemből emelt szinten 98%-ot, angolból és olaszból 95% feletti eredményt ért el.

A vizsgaeredményein túl Emma, az iskolánkban eltöltött négy év alatt folyamatosan a maximumot nyújtotta. Versenyeredményei közül csak a legsúlyosabbakat említve, tizedikben első lett a megyei történelemversenyen, 11-dikben, az OKTV-n 3. helyezést ért el, és még végzősként is volt energiája egy Kárpát-medencei Mindszenty-versenyt megnyerni.

A négy év alatt végig kitűnő tanulmányi eredményt ért el úgy, hogy minden évben nevelőtestületi dicséretben is részesült. Ehhez a fantasztikus teljesítményhez ugyanakkor határtalan szerénység és segítőkészség is párosult.

Gratulálunk Emma, és további tanulmányaidhoz, jövődhöz sok sikert kívánunk!

2022

A 2021-2022-es tanév érettségi eredményei:
121 emelt szintű vizsgaeredmény.
24 kitűnő érettségi.
Az iskola átlaga 80%-os eredmény.

Felsőoktatásba jelentkezett 89 fő.
Felsőoktatási intézménybe felvételt nyert 84 fő.

2022

A hagyományoknak megfelelően az aula adott otthont az új tanévet megnyitó alkalomnak. A Csukáné Gombos Erzsébet tanárnő által összeállított műsor kellemesen ötvözte a gondolkodásra és az érzelmekre ható elemeket. Utóbbiak közé tartozott az új tanulók eskütétele, melyet a hetedikesek osztályfőnöke, Kissné Kriszt Zsuzsanna olvasott fel. A négy osztályos képzés két vezetője Csukáné Gombos Erzsébet és Katkó Andrea.

Csorba Imre igazgató úr nem csak diákokat köszöntött, hanem új kollégát is: Juhász Ágnes tanárnő angolt fog tanítani iskolánkban.

Teljes állásban, a 12. osztály vezetőjeként kezdi az évet Husti Áron tanár úr.

2022

A filmet Rákóczi Péter (12.a) tanuló készítette.

2022

A menzadíjak befizetése a következő időpontokban lehetséges: szeptember 13-14.

Pótbefizetés: szeptember 20.

2022

A Menekülők című film a legjobb televíziós riportfilm díját nyerte a Bujtor István Filmfesztiválon. Gudmon Olivér operatőr iskolánk volt diákja, akinek ez úton is gratulálunk!

(Az Olivérrel készült interjút az alábbi linken olvashatják: Halasmédia)